BIOSUNTEC

biosuntec

BIOSUNTEC PRE RODINNÉ DOMY

Je ucelený systém, ktorý zabezpečuje vetranie, kúrenie, chladenie, ohrev vody a výrobu elektriky.
Pozostáva z fotovoltickej tehnológie, inteligentného riadenia Biosuntec, tepelného čerpadla vzduch-vzduch a rekuperačnej jednotky. Systém je za bezkonkurenčnú cenu, poskytuje úplný komfort bývania a náklady na energie v dome sú na hranici súčasných technických možností.

Systém je tak konštrukčne vymyslený, že všetky časti sú vzájomne prepojené. Všetky časti ovládate z jedného miesta pomocou počítača, alebo mobilného telefónu. Riadenie je veľmi jednoduché a riadi všetky energetické zariadenia. Pri uvádzaní do prevádzky sa nastavia a ďalej už to ide automaticky. Energetické riadenie domu je prispôsobené výrobe energie z obnoviteľných zdrojov, ktorá je zdrama a prináša vám veľké úspory.

Kúrenie

Pre moderné, zateplené domy je najvhodnejším médiom k ich vykurovaniu práve VZDUCH. Pre ohrev vzduchu sa používa tepelné čerpadlo vzduch/vzduch, ktoré jednoduchými vzduchotechnickými rozvodmi zabezpečuje celkovú potrebu tepla v dome až do vonkajšej teploty cca -12°C. Pri nižších teplotách sa automaticky zopne rezervné elektrické vykurovanie, ktoré v systéme zabezpečujú kruhové ohrievače.

Chladenie

Tepelným čerpadlom, ktoré sa v zime používa pre vykurovanie, v lete naopak slúži ku chladeniu. So systémom Biosuntec Home máte chladenie v dome prakticky bezplatne. Klimatizovať – chladiť potrebujete vtedy, keď svieti slnko a práve v tom momente vám elektriku ku chladeniu vyrobí fotovoltická elektráreň. V pasívnýych domoch síce chladenie nie je nutné, ale v extrémnom lete je príjemné si teplotu znížiť.

Vetranie

V dnešných novostavbách má vetranie s rekuperáciou nezastupiteľnú úlohu.  Vstupné náklady pre vetranie systému Biosuntec Home sú veľmi nízke, pretože vetráme tými istými rozvodmi, ktorými i kúrime a chladíme. Vďaka spätnému zisku tepla dosahujete až 40% šetrenia pri vykurovaní a pri porovnaní s klasickým vetraním oknami dosiahnete významnú energetickú úsporu. Vďaka vetraniu si môžete užiť intimity priestoru (spať pri zavretých oknách) a žijete v zdravom a bezprašnom prostredí.

Ohrev vody

Pre niekoho možno bude prekvapením, že náklady na ohrev vody sú v dobre zateplenom dome omnoho vyššie, než sú náklady na vykurovanie. Systém Biosuntec Home ohrieva vodu prostredníctvom fotovoltických panelov, ktoré fungujú celoročne a môžu vám ušetriť až 75% nákladov za rok. Teplú vodu máte za každého počasia, pretože bojlér je automaticky dohrievaný z elektrickej siete.

Elektrická energia

Biosuntec Home využíva príslušný počet fotovoltických panelov pre ohrev vody a v pripade pridania ďalších panelov je zabezpečená výroba elektriky pre domácnosť. K nim sa pridá malý striedač a vyrábate si zdarma elektriku pre vlastnú potrebu. Výrazne tak znížite vašu závislosť na distribútorovi energie.PODROBNEJŠIA KALKULÁCIA PRE SYTÉM BIOSUNTEC: http://www.projektyarchon.sk/stavba-domu/domynapredaj-rakoluby/ 

Príklad: DOM MEDZI KAPUCÍNKAMI

kapucinky  

  kapucnky2

 

Úžitková plocha: 181,52 m2

PRI KLASICKOM VYKUROVANÍ :

 • plynom (radiátor a podlaha) - inštalačné náklady (zariadenia a práca) : 11 263,-€ s DPH (kotol, komín, radiátory, podlahovka, inštalácie)
 • mesačné náklady : 65,-€ / mesačne
 • BEZ VETRANIA, BEZ CHLADENIA, LEN VYKUROVANIE A TÚV

 

SYSTÉM BIOSUNTEC:

 • Inštalačné náklady - zariadenia a práca: 12 522,-€ (po odpočte štátnej dotácie min. 4000,-€ z ceny systému 16 522,-€ s DPH)
 • mesačné náklady: 33,-€ / mesačne
 • V cene: VETRANIE, CHLADENIE, TÚV A VYKUROVANIE

MÁM ZÁUJEM O BIOSUNTEC: TU

 

 
450
450 1450450
Značky
 • Projekt "zelenej" technológie Kód: 710
  Projektová dokumentácia pre kompletné riešenie budovy z hľadiska využitia zelených zdrojov energie: tepelné čerpadlo, rekuperácia, fotovoltika

  €450

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.