Zmeny v projekte


Sme svedkami rôznorodosti pozemkov, pre väčšinu pozemkov máme riešenie v podobe hotového projektu archon+. K tomu slúži kategorizácia projektov napr.: kategória projektov: "pre úzke pozemky", alebo "projekty s vchodom od juhu" a pod.

 
 
 

Pri 50% zákazníkov z celkového počtu, sú požiadavky na zmeny v projekte. Sú dvojaké zmeny v projekte:


1. malé dispozičné zmeny: zmena polohy okna, zmena polohy deliacej priečky, zrušenie deliacej priečky, výmena obytných izieb, zmena vykurovania na tuhé palivo. Zabezpečíme zakreslenie zmien do výkresov po dodaní projektu.

2. veľké zmeny, 
na niektoré treba i nový statický výpočet a posudok: napr. zrušenie nosného múra, zväčšenie balkóna, zmena polohy kúpeľne, z garáže izba, zrušenie výklenku, alebo vikiéra, predĺženie domu (optimálne v smere strechy, pokiaľ je sedlová strecha, teda strecha  v tvare obráteného V )
 
Dodanie zmien v projekte: 20 pracovných dní od písomného odsúhlasenia oboch strán 

Prostredníctvom nášho projektového konzultanta a príslušného projektanta  z daného územia bude posúdené, či ZMENY v projekte sú ešte po finančnej stránke a stránke prácnosti únosné a realizovateľné, alebo sa pristúpi k riešeniu INDIVIDUÁLNEHO PROJEKTU.

Z praktického hľadiska riešime situáciu so zmenami tak, že pokiaľ nejde o veľký rozsah zmien, ktoré spravidla nie sú jediné, časom prichádza stavebník na ďalšie zmeny, projekt je podaný na stavebný úrad v pôvodnej verzii a počas výstavby sú riešené zmeny aj vo výkresoch formou žiadosti o zmeny pred dokončením stavby.

Pre oba typy zmien vybavíme od spoločnosti Archon+ POVOLENIE hlavného projektanta za paušálny poplatok 10,-€, treba ich však zadefinovať pri objednávke vo formulári objednávky. Cena za zakreslenie zmien do výkresov sa určí po posúdení a vyjadrení projektanta.

Nastáva situácia, že aj počas výstavby RD dochádza k rôznym dispozičným zmenám, vtedy tak isto zabezpečíme povolenie na zmeny. V závere výstavby odporúčame vypracovať reálne výkresy, ktoré by sa zhodovali so skutočnosťou. Je to potrebné nielen ku kolaudácii, ale i z praktického hľadiska, pri riešení rôznych zmien alebo porúch, či opráv už počas bývania.


Úzke pozemky
 
Aby bolo možné postaviť dom na užšom pozemku, než to predpokladá projekt, je možné v rámci prispôsobenia projektu napríklad odstrániť alebo zmeniť tvar okna v stene, odstrániť výklenok, zmenšiť odkvapy, zmenšiť plochu balkóna. Minimálny rozmer pozemku po prispôsobení je vyznačený v katalógu pre každý projekt.

Do každého projektu je možné situovať celkové alebo čiastočné podpivničenie, podľa možností terénu. V prípade, že sa Váš pozemok znižuje v smere k ceste , je možné doprojektovať garáž v pivnici. V prípade, že Váš pozemok je orientovaný južne – je možné doprojektovať pivnicu a peknú terasu s výhľadom. Všetky zmeny vo Vašom projekte môže uviesť architekt, ktorý projekt prispôsobí.

Tvar budovy – štýl
 
Dôležitým rozhodnutím počas hľadania najlepšieho projektu pre Vás je výber tvaru, s ktorým budete môcť byť stotožnený vzhľadom na Váš štýl života. V prebohatej kolekcií projektov nájdete domy v rôznej štylistike: tradičné, dvorové, klasické a moderné. 

Funkcie a tvar
 
Ďalšie otázky, ktoré si je nutné položiť, aby ste mohli byť bližšie k rozhodnutiu pri výbere pre Vás, najlepšieho projektu sú: Koľko osôb bude bývať v dome? Plánujete rozšíriť rodinu? Budete v budúcnosti bývať s rodičmi? Koľko potrebujete spálni, kúpeľní a ďalších miestností? Chcete pracovať v dome?

Tvar budovy – strecha
 
Pri výbere tvaru strechy si je nutné pamätať, že sedlová strecha je viac praktická než strecha valbová: lacnejšia, viac funkčná, miestnosti na povale sú lepšie osvetlené a máte možnosť lepšieho využitia povaly. Valbová strecha má jednu výhodu oproti sedlovej streche – má ten svoj štýl. Veľký, rozsiahly dom bude lepšie vyzerať s valbovou strechou. Spoločným prvkom projektov: „Dom v majoráne” a „Dom v majoráne 2“ je pôdorys prízemia.
 
dva_tly
 
ZAKLADNÉ POJMY

Úžitková plocha
Plocha vo vnútri všetkých miestnosti budovy je počítaná vo svetlosti všetkých stien. V miestnostiach i v podkroví je plocha nad 2,2 m počítaná v 100% veľkosti, v rozpätí medzi 1,4 a 2,2 m je úžitková plocha počítaná v 50% veľkosti, pod 1,4 m sa úžitková plocha nepočíta. Do plochy nie sú započítané plochy hospodárskych miestností, garáží, pivníc, ktoré sú pomenované ako služobné plochy. 

V zátvorkách v karte projektu, napr. 1NP (prízemie), alebo 2NP (poschodie) sú uvedené celkové výmery, preto sú to väčšie čísla.

Celková plocha
Celková plocha je počítaná z obvodu vonkajších múrov na všetkých poschodiach.  

Obostavaný priestor
Objem budovy v m3.
 
Zastavaná plocha
Plocha zastavaná stavbou je počítaná bez terás, vonkajších schodov a podchodov.
DOMY DVOCH ŠTÝLOV

Projektový štylista.
 
Moderné alebo tradičné – vyberte si najlepší štýl pre svoj dom.
 
Ešte pred rozhodnutím o stavbe Vášho domu snov, veľa času strávite nad prezeraním katalógov projektov domov, nad rozhovormi v rodine aj časté kon­zultácie s profesionálmi. Usilujte sa vždy vybrať dom, ktorý bude spĺňať všetky Vaše priania zároveň v súlade s obsahom funkčnosti vo vnútri, s tvarom a architek­tonickými detailmi či farbou. Čo robiť, keď sa Vám budú páčiť dva rôzne domy? Jeden bude perfektný z hľadiska funkcie a druhý bude mať ideálny charakter?

Šetrný detail moderných štylizácií
 
Vyberajúc dom z bohatej ponuky ARCHON+ môžete s pomocou nášho projektového návrhára ľahko prispôsobiť vzhľad domu podľa Vašich požiadaviek.. Často stačí len obmedziť architektonické detaily, pridať sklenené alebo oceľové zábradlie, okná bez priečok, použiť klinker, kameň alebo drevo na povrchoch stien. Niekedy stačí tiež vybrať iné vstupné dvere, garážovú bránu - najlepšie s jednoduchých, rovných prvkov. Kedy vyberiete farby pohľadových prvkov, ktoré budú harmonizovať s ostatnými prvkami, nie je nutné pri kúpe projektu riešiť - takéto zmeny môžete urobiť sami, bez nutnosti zmien v projekte v rámci adaptácie.

Pozri naše štylizácie Projektov
 
Každý Vami postavený dom je neopakovateľné dielo, ktoré je často zrkadlom Vašej duše. Koľko skvelých nápadov na dom majú naši investori, svedčia snímky zo stavieb, ktoré si možete pozrieť na našej webovej stránke.. Pozývame Vás k zoznámeniu sa s nami spracovanými štylizáciami: 
 
dva_tly_2
 
 
 

 

  

 
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.