Hydro a radón izolácia

SIKKATON ISOL JE suchá maltová zmes šedej farby, určená na sekundárnu ochranu betónu. Obsahuje účinné zložky na zlepšenie izolačných schopností betónu, a nosné zložky, ktoré sú portlandský cement a upravený kremičitý piesok. Po aplikácií izolačnej hmoty podľa technologického postupu sa ošetrená betónová konštrukcia sa stáva nepriepustnou voči tlakovej vode, ropným produktom, poľnohospodárskym produktom a chemikáliám s pH > 5,0.
Kryštáliky sú schopné preklenúť aj jemné vlasové trhliny a chyby v betóne do hrúbky 0,4 mm. Prenikanie vody v kvapalnom skupenstve už ďalej nie je možné, avšak vodná para môže cez stavebnú konštrukciu i naďalej prechádzať.

Plnohodnotné využitie je vo VZOROVOM DOME 007: https://www.projektyarchon.sk/stavba-domu/domynapredaj-rakoluby/

Výhody:

 • dokonale izoluje staré i nové betónové konštrukcie proti tlakovej vode do tlaku 4 Atm
 • predlžuje životnosť a odolnosť betónovej konštrukcie a oceľovej výstuže
 • zaistí odolnosť betónovej konštrukcie proti ropným produktom ako je benzín, motorová nafta či transformátorový olej
 • odoláva zároveň i tekutinám s hodnotou pH> 5,5
 • s použitím prídavných hmôt umožňuje stabilizáciu a utesnenie statických i dynamických trhlín, konštrukčných a dilatačných škár
 • výrazne skracuje mokré procesy, pretože betón nemusí vyzrieť
 • umožňuje izoláciu betónových konštrukcií netradičných tvarov

 

APLIKÁCIA:

Povrch musí byť bez nečistôt, prachu a voľných častíc, oleja, mastnôt a zbytkov farby, aby bol zaistený čistý povrch a otvorený kapilárny systém. Úlomky a porušenú vrstvu je nutné odstrániť až na zdravý betón. Trhliny širšie ako 0,4 mm treba vysekať a vyspraviť sanačným betónom. Murované steny treba omietnuť so špeciálnou korekčnou maltou bez vápna.
Nakoľko kryštalizácia prebieha len za prítomnosti vody, je nutné ošetrovaný povrch dôkladne navlhčiť. Ideálny je čerstvý, vlhký podklad
Po namiešaní s vodou vo vhodnom pomere sa Sikkaton® Isol nanáša na pripravený povrch murárskou štetkou, pri veľkoplošných horizontálnych plochách s metlou. Po aplikácii si ošetrený povrch vyžaduje vlhčenie 4-5 dní. V uzavretých priestoroch a v hlbokých šachtách treba zaistiť dostatočnú cirkuláciu vzduchu. Izolácia dosiahne predpísané parametre po uplynutí 14 - 21 dní.

 
81
82 18182
 • sikkaton Kód: 1134
  Jednozložková zmes zložená z portlandského cementu, upraveného kremičitého plniva a špeciálnych anorganických aktivačných chemikálií. 

  €81,25

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.