Keramický dom

 MODERNÉ NÍZKOENERGETICKÉ DOMY

Objavte čaro keramických montovaným domov, ktoré Vám umožňujú neskutočne rýchlu výstavbu. Ich protipožiarna odolnosť nemá konkurenciu, napadnutie akýmikoľvek roztočmi je vylúčené, pri použití minerálnej vlny ako tepelnej izolácie, ide o difúzne otvorenú stavbu, čiže dom dýcha. Odpadajú všetky obavy z drevenných montovaných domov a predsa dostanete montovaný dom, ktorý je v podstate murovaný. Dom, ktorého steny majú dokonca akumulačnú schopnosť (ako jediný druh stavieb) čiže teplo z domu počas kúrenia steny absorbujú a pri výpadku kúrenia, teplo odovzdávajú späť do domu. Výhod keramických montovaných domov je veľmi veľa a o nevýhodách sa nedočítate nikde, ide o stavbu z výlučne prírodných materiálov, o zdravé bývanie, ktoré si zaslúžite, ktoré chcete dať svojej rodine.Inštaláciou moderných technológií 21. storočia váš DOM získa nielen na hodnote, najviac na komforte a úspore energií.

Ako vzniklo toto video? 

Prišli sme ráno o 9.00 hod a začali sme filmovať. Odchádzali sme o 14.00 hod. Čo bolo postavené, keď sme odchádzali?

 

Dom ako dielo a hodnota

K prednostiam, ako sú nízka cena a krátky čas výstavby, ktoré vyplývajú z použitia technológie PRAEFA, sú pridružené aj tie, ktoré vyplývajú zo spôsobu výstavby masívnych domov, neklesajúca hodnota stavby a dlhá životnosť. Životnosť domu je vzhľadom na použitie našich materiálov prakticky neobmedzená, čo dokazuje aj fakt, že Vám ponúkame jednu z najdlhších záruk na trhu a to 50 rokov. Pokiaľ je dom pod kvalitnou strechou a nedochádza k mimoriadnym deštrukčným vplyvom prostredia, tak sa môže počítať na stovky rokov.

Naším klientom ponúkame montované domy stavané na základe keramzitovej technológie, ktorá je v Európe nesmierne cenená a je štandartným segmentom moderného stavebníctva.

Systém PRAEFA

Všetky montované domy  sú realizované v technológií PRAEFA®. V západnej Európe sa tento systém úspešne používa od roku 1973. PRAEFA® umožňuje rýchle a jednoduché stavanie energeticky úsporných, ekologických montovaných rodinných a bytových domov. Táto technológia šetrí materiály pre povrchovú úpravu a hlavne zaisťuje optimálne tepelné podmienky a priaznivú mikroklímu interiéru.

V systéme PRAEFA® sa podľa ľubovolného architektonického projektu vykonáva stavba montovaného domu s využitím elementov stien s pripravenými okennými a dverovými otvormi, ako aj otvormi, trubkami a drážkami pre inštaláciu vykurovania, elektroinštaláciu a kanalizáciu. Hlavnou zložkou steny PRAEFA® je keramzit – kamenivo v podobe keramických guličiek, získavané vypaľovaním zvláštneho druhu ílu pri teplotách cca 1200 C.

Paropriepustné steny, ktoré dýchajú

Aby ste sa cítili dobre, potrebujete steny, ktoré dýchajú.  Naša stavba je difúzne otvorená čiže paropriepustná, čo  silne obmedzuje aj tvorbu plesní. Faktor paropriepustnosti μ sa pohybuje medzi 8 až 12 v závislosti na statickej nosnosti steny.

Účinná izolácia garantuje príjemnú vnútornú klímu

V zime príjemne teplo, v lete príjemne chladno. Zabezpečte si to prostredníctvom hmoty s vysokou izolačnou schopnosťou zo stien z keramického kompozitu.

Stupeň nepriezvučnosti

Vnútorná členitosť štruktúry stien podmieňuje výborné zvukovoizolačné vlastnosti, ktoré s rezervou spĺňajú požiadavky príslušných noriem. Stupeň nepriezvučnosti “Laipor-Siopor” vonkajšej steny od Rw51 vám dáva istotu pre mnoho útulných a zotavujúcich hodín, ako aj pokojný spánok.

Steny z keramzitu sa vyznačujú predovšetkým týmito vlastnosťami :

- teplé – akumulujú teplo vytvárané vo vnútri domu, teplo je vyžarované späť, ked’ ho nejviac potrebujeme
- tiché – štruktúra steny umožňuje pohlcovať zvuk 
- odolné
- nehorľavé, najvyššia trieda ohňuvzdornosti
- odolné proti plesniam, hmyzu a hlodavcom
- ekologicky nezávadné 

Cenová garancia

Po podpise zmluvy o dielo, garantujeme stálosť ceny. Tak ako máme my garantovanú cenu od našich dodávateľov, tak Vám ju garantujeme aj my a teda, po odovzdaní stavby, nezaplatíte ani o cent viac, ako je dohodnuté v zmluve.

Bezkonkurenčná protipožiarna odolnosť

Ďalším dôležitým faktorom pri stavbe domu, je protipožiarna odolnosť materiálov. Pri použití nehorľavých izolačných materiálov, nosná konštrukcia z technológie PRAEFA garantuje triedu požiarnej odolnosti F 180.

Záruky našich montovaných domov

Ponúkame Vám záruku na steny budovy v technológií PRAEFA 50 rokov. Sme jedna z mála stavebných spoločností, ktorá Vám poskytuje tak vysoké záruky na životnosť našich montovaných domov.

 

V prípade záujmu o výstavbu Vášho domu touto technológiou, kontaktujte našu projekčnú kanceláriu PREDOMOV s.r.o 

0948 340 128, alebo email: TU

 

Záznamy neboli nájdené...

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.