Vetracie systémy

VETRANIE 

V dnešnej dobe musia byť novostavby veľmi precízne izolované proti tepelným stratám a únikom tepla. To spôsobuje, že takto zaizolovaná stavba už nedokáže prirodzene vetrať.
Vetranie je po kvalitnom zaizolovaní a utesnení nových aj rekonštruovaných rodinných domov NEVYHNUTNÉ inak dochádza k zvýšeniu vnútornej vlhkosti vplyvom vydychovania, varenia a ďalšej bežnej prevádzky a následnému rastu plesní a baktérií a s tým súvisiacim nárastom respiračných chorôb.

Tým pádom sa v objekte môže hromadiť vlhkosť, čo môže mať za následok vznik plesní. Často tento jav ľudia riešia postrekmi a rôznymi chemickými prípravkami, čo je riešenie len dočasné, keďže príčina a teda "diagnóza" problému je v inom.
Situácia s vlhkosťou nastáva:
1. keď po rekonštrukcii staršieho rodinné domu máte vymenené okná a zateplené obvodové steny. Už nedochádza ku mikro - ventilácií, ako tomu bývalo predtým.
2. pri novostavbe, keď z pohľadu plnenia noriem, je potrebné rodinný dom dôkladne utesniť
Oba prípady sú riešiteľné:
- centrálna ventilácia s rekuperáciou - spätné využitie teplého avšak vydýchaného vzduchu
- decentrálna ventilácia s rekuperáciou - spätné využitie teplého avšak vydýchaného vzduchu


Inovatívna technológia núteného vetrania spoločnosti BRINK s rekuperáciou tepla zabezpečuje zdravé vnútorné prostredie a neustály prísun čerstvého vzduchu. Zároveň poskytuje užívateľom výrazné energetické úspory a komfort.

Centrálne systémy vetrajú objekt ako celok, inštalácia vyžaduje projekt, na základe ktorého sa navrhne správne rozloženie systému
Rekuperácia má aj ďalšie výhody ako napríklad úspora energií na potrebu vykurovania.

Rekuperačné jednotky je možné doplniť filtrom, ktorý odfiltruje nielen prach, ale aj všetky alergény
čím sa opäť výrazne zvýši komfort bývania.

Brink Home umožňuje užívateľovi riadiť systém oveľa jednoduchšie a úspornejšie. Ak je to potrebné, vetrací systém je možné aktivovať i na diaľku pomocou smartfónu, tabletu alebo PC.


Nemusíte sa báť, že s rekuperáciou stratíte možnosť klasicky otvárať okná.
BRINK HOME má využitie hlavne v mrazivých mesiacoch, kedy by po otvorení bolo nutné vynaložiť mnoho energie na spätné dokúrenie dom
Nainštalovanú decentrálnu rekuperáciu si môžete osobne pozrieť a na "vlastné pľúca" vyskúšať u nás v kancelárii PREDOMOV s.r.o na Švermovej ulici v Trenčíne a podeliť sa s našími osobnými skúsenosťami.   

  IMG_0776  IMG_0773  IMG_0774

IMG_0777  IMG_0778

 

Kontakujte nás a vypracujeme Vám individuálnu ponuku k Vášmu domu.  0948 340 128, alebo E:projekty@projektyarchon.sk

 

 
190
190 1190190
Značky

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.